пʼятницю, 18 січня 2013 р.

ЩО Ж ЦЕ У НАС БУЛО?

Piccy.info - Free Image Hosting
Олександр Зарубіч доповів про ситуацію з виборами у В. Снітинці перед депутатами райради

Отже, звершилося. 28 жовтня, ніби, відбулося торжество демократії - вільні вибори - і джерело та носій влади, тобто народ, в черговий раз делегував владні повноваження своїм обранцям. По всім формальним ознакам - вибори наче відбулися. Але минуло кілька днів і до багатьох з нас на Фастівщині почала доходити думка - а що ж то у нас було? Передвиборча кампанія була цього разу, ніби, яскрава і захоплююча. Всього вистачало: і розмальованих автомобілів різних кандидатів, і концертів знамени¬тих артистів, і роздачі направо й наліво всіляких подарунків, продпайків та сотень гривень. Вистачало для ока, ніби, і різнобарв'я прапорів, наметів з агітаційною продукцією та іншого великого балагану з елементами цирку. Всі претенденти обіцяли багато, все і зразу. Були млинці, кава, чай, лилася ріками й оковита, не дивлячись на застережливі норми наших законів. У свої «доброчинні» пайки представники певних виборчих штабів клали будь-що, навіть, старий маргарин, як у нашому селі. Тобто, діяли вони за принципом - на тобі, небоже, все, що нам негоже, аби, як мовиться, «щось у дзьоб покласти».

Натомість, вимагали за таку «щедрість» конкретного голосування за конкретну політсилу або за конкретного кандидата. На «засіванні-відпрацюванні» електорату «технологи» не зупинилися. Добралися до комісій, формування яких відбувалося не за положеним принципом чесного жеребкування, а - «жеребцювання», якщо можна вжити такий неалогізм. Виборчі комісії складалися не пропорційно і не з тих, хто може у них працювати, а з тих, хто хоче на них собі щось заробити. Тому бігли записуватися в комісії всі наші селяни і то цілими сім'ями. Ще б пак, до мізерної зарплати і добових від ЦВК пропонувалися щедрі «чайові» від партійних хазяїв. Звичайно, що всім туди було не проштовхнутися, тому у хід пішов резерв з липових партійок. Отримана сума своїх висуванців дозволяла брати одній партії всі комісії під повний контроль. Саме це і робилося, як виявилось потім, для забезпечення «необхідного підрахунку». Коли у нас в селі Велика Снітинка завершився підрахунок голосів, підписалися і роздалися протоколи, у нікого і в гадці не було думки, що може відбутися якась фальсифікація. Але що це? Наступними днями по селу стали поширюватися чутки, що згідно наведених на сайті ЦВК даних по нашій виборчій дільниці № 321011 підрахунковий дебет не сходиться з кредитом. В одної партії десь ділося 506 (!) голосів, а в другої провладної, о щастя, раптом десь стільки ж добавилося. Питаюся у кількох членів нашої ДВК: «Ви переписували протоколи?». Відповідають: «Ми - ні, а ось...». Починаю дізнаватися і виявляється, що кількома керівними особами нашої ДВК після поїздки в ОВК до Макарова наші протоколи «уточнено». Відомо, що такі правки коштують чималих коштів. Правда ст.158 КПК за такі дії окремих членів комісій і їх кураторів дає куди більше - від 3-х до 5-ти років. Надіятися на сьогоднішню владу наївним фальсифікаторам немає чого, бо через певний період вона зміниться, а відповідати прийдеться саме безпосереднім виконавцям злочину. Інформація про фальшування результатів виборів швидко розповсюдилась селом, пішли хвилювання. На зібранні 4 листопада люди висловили своє гнівне обурення діями шахраїв, доручили мені з цього приводу зробити відповідні подання в прокуратуру і інші державні органи.


Piccy.info - Free Image Hosting

До голови місцевої ДВК Галини Садовської нині накопичилося так багато претензій, що люди просять розглянути їх за допо­могою прокуратури

Однак вечором після зборів до мене, зрозуміло, завітали і непрохані гості з Фастова міцної статури і попередили на предмет того, аби не дуже рипався у питаннях виборів і не шукав більше правди. Сказали, навіть, що наш прокурор (який, як ми знаємо, повинен денно і нічно захищати права людей) тільки і чекає, щоб намалювати мені 2-3 кримінальні справи за час перебування раніше сільським головою та відкрити провадження по ним. Питається: «За що?» За те, що допомагаю йому розкрити вчинений злочин на виборах у нашому селі? Що означає слово «намалювати», коли скрупульозна перевірка КРУ під час мого залишення посади голови нічого кримінального для ніяких справ не знаходила? Фастівчани, вам це нічого не нагадує? Колись доблесні сталінські горе-чекісти також з нічого масово малювали справи нашим дідам і прадідам, робили їх «ворогами народу» та знищували. Чи не у ті роки хочуть нас повернути наші сьогоднішні можновладці, прикриваючи свої злочини, свої фальсифікації? Де закон і де право у нашій країні, де гарантовані Конституцією свободи людини і вільне суспільство? Як вільна людина підписую листа своїм справжнім прізвищем, бо не хочеться вірити, що і у сьогоднішні часи наші люди під диктовку влади будуть безропотно здихати від голоду та сідати у «чорні воронки». Ми повинні через чесні і вільні вибори, через вимушений захист своїх голосів нагадувати численній раті можновладців, що наймаємо їх на роботу у владі тимчасово, що влада по спадщині нікому не передається і вічною не буває. Тому повинні вивести на чисту воду фальсифікаторів, аби не ламати потім голову питанням «А що ж то у нас за вибори були?»

Олександр Зарубіч, депутат Великоснітинської сільської ради  

Piccy.info - Free Image Hosting

Копія протоколу виборчої дільниці №321011 з мокрою печаткою комісії, де яскраво видно, хто скільки голосів набрав 28.10.2012 р.



Фастів Інфо

Немає коментарів:

Дописати коментар