понеділок, 14 січня 2013 р.

ПРО СЕСІЙНІ БАТАЛІЇ ЛИСТОПАДА-ГРУДНЯ І НЕЗАКІНЧЕНІ ВИБОРИ НА ФАСТІВЩИНІ

Piccy.info - Free Image Hosting
На 36-й позачерговій сесії міськради було гаряче. Бійку між депутатами А.Снігуром і В.Тимофієвим ледве вдалося упередити
Наприкінці року дуже активно попрацювали (вірніше - позасідали) наші місцеві депутати. 28-29 листопада відбулися чергові сесії депутатів районної і міської рад, а протягом грудня цього року - кілька позачергових. Останні традиційно були пов'язані з ухваленням змін до поточних бюджетів, прийняттям різних необхідних програм соціально-економічного і культурного розвитку, ухваленням звітів про виконання бюджету за 9 місяців, розглядом інших нагальних питакь і, звичайно ж, прийняттям бюджету на 2013 рік. Рішення по всіх цих питаннях прийняті, хоча не обходилося при цьому і без протистояння та намагань братися "за барки". Фрази "ти, дебіла кусок", "ти, чо пиришся" у спілкуваннях депутатів почали, як у Верховній Раді, займати відповідне місце.


Низка рішень депутатами обидвох рад була прийнята задля виконання вимог нового Закону України "Про екстренну медичну допомогу". Від Фастівської ЦРЛ частину ресурсу (автотранспорту та медичного обладнання) передано до створеного Фастівського Центру первинної медико-санітарної допомоги і КЗ КОР "Київський обласний центр екстренної медичної допомоги та медицини катастроф", а міськрадою останній структурі визначена відповідна платня за оренду. Обидві ради запевняють, що питання з розподілом місцевої медицини на три нових структури, а також з кадрами, вдалося вирішити мирно і безконфліктно. Хоча, за відомостями газети, багато медпрацівників Фастова з острахом чекають реального втілення цієї реформи.

Слід виділити також лобіювання Русланом Сольваром на останній позачерговій сесії міськради питання про виділення 0,9 га православній громаді Московського патріархату для будівництва її кафедрального собору у Фастові на території колишнього військового містечка. Всі питання позачергових сесій, зрозуміло, ми не можемо висвітлити, бо на це не вистачить наших газетних площ. Трішки більше ми спробуємо розглянути питання і хід саме чергових сесій, так як їх на них було розглянуто значно більше. Був на них і згаданий Руслан Сольвар. Він запевняв депутатський корпус у своєму бажанні спільно працювати, лобіювати інтереси фастівської громади і округу в парламенті. Його ж фраза про те, що якщо опозиція буде вибігати блокувати трибуну у Верховній Раді, висувати популістські гасла і заважати владі працювати, то він перший буде виступати проти такої опозиції, викликала оплески регіоналів і довго ще обговорювалася невдоволеними представниками опозиції. Гадаємо, що немає резону висвітлювати ті питання, які були всіма депутатами проголосовані на сесіях одноголосно.

А ось ті питання, по яких позиції місцевої провладної більшості і опозиції розійшлися, ми розглянемо. Чергова сесія міськради 29.11.2012 року розпочалася з дискусій навколо розгляду запитів депутатів. Їх було аж 11 і тільки по одному, який підготував Валерій Довгопол, було результативне голосування. "Безневинне" звернення щодо необхідності збільшення кількості зупинок поїздів далекого сполучення південного напрямку по ст. Фастів підтримали всі.  
Натомість, один із запитів, на першочерговості розгляду якого наполягали опозиціонери, мав назву "Про ознаки фальшування виборів на дільницях міста Фастова на користь Партії регіонів". Його від опозиційної групи "Врятуємо Фастів" зачитав депутат О.Ничипоренко. У ньому наголошувалося, що на 16 дільницях міста спотворені результати у порівнянні з отриманими протоколами з виборчих дільниць з мокрими печатками і що у Фастові такого ще ніколи не було, поки тут не почала керувати одна партія.

Piccy.info - Free Image Hosting
Депутат міськради Олег Ничипоренко зачитує проект рішення сесії про направлення звернення про фальшування виборів до прокуратури
За словами доповідача, Партії регіонів внаслідок різних афер було 28.10.2012 року приписано 3375 липових голосів, яких за неї ніхто не віддавав. Депутат групи В.Притуленко, який на виборах був членом окружної виборчої комісії, підтвердив, що багато голів ДВК приїжджали у Макарів з протоколами зі "зміненими результатами". Це свідчить про те, що ними підроблялися підписи деяких своїх незручних членів ДВК, а в Макарові все це "благословлялось". Відтак група "Врятуємо Фастів" вимагала звернутися до прокуратури з проханням провести розслідування за ознаками фальшування виборів на виборчих дільницях Фастова і в разі встановлення порушень законодавства вжити заходів прокурорського реагування і відкрити проти винних кримінальні справи. Міський голова Олександр Пеньковий і нинішня депутатська більшість відмовилися підтримати таке звернення, через що на них відразу посипалися звинувачення у тому, що це саме вони організовували ці фальсифікації. Натомість, мер від всього відхрещувався, навіть, від "невідомих карусельних автобусів" під Білим домом, які зустрічали його депутати.

Piccy.info - Free Image Hosting
Марно намагався О. Ничипоренко переконати колег з більшості, що депутати і мер не можуть прикривати злочини. Голосували за це тільки опозиціонери



 У підсумкових виступах депутатів від опозиції наголошувалося, що всі подані фастівчанами заяви до прокуратури по фальшуванням є не скаргами на хід виборчого процесу, а саме заявами про ознаки порушення законності, які згідно ч. 2 ст.19 Закону України "Про прокуратуру" повинні обов'язково розслідуватися.

Не знайшли у більшості підтримки і депутатські запити В.Тимофієва про "голосування мертвих" на виборах та щодо розгляду меж міста. Не знайшов підтримки і запит Анатолія Шептухи про незаконне захоплення землі та встановлення кіосків (МАФів) по вул. Соборній та на Привокзальній площі "невідомими" підприємницькими структурами без жодних(!) дозвільних документів. Але, майже всі фастівчани вже знають, що за цим стоїть обласна влада, яка відкрито протегує нещодавно відкритому хлібопекарському комплексу поблизу м. Василькова. У наше місто він збирається зайти під маркою ТОВ "Кегичівське". Тому міський голова і депутати більшості спробували узаконити це самозахоплення хоча б заднім числом. Але при першому його розгляді стався конфуз. Провладній більшості не вистачило 2 голоси. Тому міський голова оголосив 5-тихвилинну перерву для консультацій фракції Партії регіонів. Всі присутні мусіли покинути залу, бо такі у нас нині у місті порядки. Після необхідних "консультацій" Олексадр Пеньковий запропонував депутатам повернутися до розгляду цього питання, що, на думку опозиції, суперечило положенням регламенту. Відбулося нове голосування і замість 24-х необхідних набралося аж 29 голосів.

Не вдалося опозиції "перемогти" і при розгляді земельних питань та вимозі переобрання голови комісії з депутатської етики та законності Ігоря Савченка. Колеги-депутати звинувачували його в організації різних незаконних дій на виборах, прийому у Фастові "карусельних" автобусів, у схильності до розпускання рук, у тому, що "він і законність - це антиподи". Депутатом О. Ничипоренком у день виборів була подана на нього заява в прокуратуру. Навіть, представниця більшості Ющенко О.П. зазначила на цій же сесії, що І.Савченко не вміє себе нормально вести і саме через нього, на її думку, на виборах було зроблено дуже багато помилок. Знайшлися у нього і заступники (О.Пеньковий, депутатрегіонал В.Ходько, інші), які не дали проголосувати за його зняття з посади.

Бурхливо пройшла 28 листопада і чергова сесія райради. Градусу їй несподівано додав депутат Василь Сулима. На самому початку сесії він виступив з інформацією про зловживання у системі закупок продуктів відділом освіти Фастівської РДА, про різні незаконні "труси" підприємців з боку УБЕП, про погану роботу управління Держкомзему у Фастівському районі та Держархбудінспекції і вимагав по цій інформації прийняти рішення. Коли голова райради спробував відхилити це питання з мотивів неоформлення необхідних проектів рішень, то дісталося тоді всім (і "дармоїдам" з апарату райради, і редактору газети "Перемога", і начальнику відділу освіти РДА, і працівникам відділу земельних ресурсів тощо). Депутат емоційно пригрозив, що його питання повинно бути проголосоване, бо інакше не дасть проводити далі сесію. Компроміс спробували знайти і до кінця засідання депутатський запит з'явився у оформленому вигляді і був проголосований. Проголосований був і депутатський запит "Щодо вжиття заходів прокурорського реагування на дії голови ДВК №321011 Садовської Г.В." від групи з 14 депутатів ("Фронту змін", Української платформи "Собор", "Нашої України", ВО "Свобода" та депутата В.Сулими від "Нової політики"). Озвучив його депутат С.Барановський і стосувався він визначення результатів голосування громадян с.В.Снітинка на виборчій дільниці №321011 (голова дільничної виборчої комісії Г.В.Садовська).

Piccy.info - Free Image Hosting
С.Баранівський озвучує від імені 14 депутатів депутатський запит "Щодо вжиття заходів прокурорського реагування на дії голови ДВК Садовської Г.В."





У запиті зазначено, що в протоколі про під¬рахунок голосів на цій виборчій дільниці спочатку значилося 586 голосів за партію "УДАР", а за Партію регіонів - 166. Проте, на офіційному веб-сайті ЦВК "красуються" тепер інші результати: за "УДАР" - тільки 80 голосів, а за Партію регіонів - 672.(!). Тому депутати у запиті просять Фастівську міськрайпрокуратуру перевірити факти порушення законодавства на виборах у В.Снітинці і покарати винних у цьому осіб. Як бачимо, вибори на Фастівщині ще довго не закінчаться. Чиїсь дурні голови у штабі однієї партії підклали собі таку міну, яка постійно буде детонувати під ними до часу наступних виборів. Правда, до честі районних депутатів треба віднести той факт, що за здійснення перевірки за вказаними у депутатському запиті фактами вони, на відміну від колег з міста, проголосували одноголосно.

Piccy.info - Free Image Hosting
Районним депутатам слід віддати належне: вони не захотіли ганьбитися прикриттям фальсифікаторів і дружно підтримали запит своїх 14 колег
 
Список голів ДВК, які підозрюються у фальсифікації результатів виборів на Фастівщині:

з/п
№ виборчої дільниці
Місце знаходження
П.І.Б. голови комісії
Від кого подана
«Домальовано» голосів
1
321373
Журавлівка, газдільниця
Анельчук Галина Миколаївна
Партія регіонів
+95
2
321374
Кадлубиця, АТП
Казначеєва Анна Георгіївна
Партія регіонів
+40
3
321375
Заріччя, ЗОШ №3
Дідковська Ірина Віталіївна
Партія регіонів
+200
4
321376
Заріччя, ЗОШ №3
Сізова Людмила Олександрівна
Партія регіонів
+200
5
321377
ЗОШ №4
Михайлова Ганна Олександрівна
Партія регіонів
+200
6
321380
Фастів-ІІ, ЗОШ №12
Гаврищенко Інга Юріївна
Партія регіонів
+300
7
321381
Завокзалля, ЗОШ №10
Власюк Уляна Яківна
Партія регіонів
+310
8
321382
Завокзалля, дитсадок
Вішталь Людмила Олександрівна
канд.Партії регіонів
+185
9
321383
Завокзалля, ліцей
Четвертак Олександр Борисович
Партія регіонів
+126
10
321384
Снігурівка, ЗОШ №11
Лучинський Сергій Андрійович
Партія регіонів
+200
11
321388
Міський Палац культури
Полулях Валентина Анатоліївна
Партія регіонів
+372
12
321389
Міський Палац культури
Фоміна Людмила Олексіївна
Партія регіонів
+404
13
321391
Центр, гуртожиток з-ду 
 «Черв. Жовтень»
Коваленко Юлія Андріївна
Партія регіонів
+177
14
321393
ЗОШ №2
Наливайко Федір Михайлович
канд.Партії регіонів
+201
15
321394
ЗОШ №2
Демченко Жанна Володимирівна
Партія регіонів
+198
16
321395
ЗОШ №2
Шумченко Людмила Василівна
Партія регіонів
+205
17
321011
В.Снітинка, школа
Садовська Галина Вікторівна
Партія регіонів
+506

Фастів Інфо 

Немає коментарів:

Дописати коментар