Діти – наше майбутнє. А хто не знає свого минулого, своєї історії, а вона в нас багатюща і славетна, той не зможе побудувати щасливе майбутнє у вільній, незалежній Україні, про яке мріяли наші славні пращури скіфи, слов`яни, козаки, воїни УПА та загиблі герої-патріоти Небесної Сотні та воїни АТО…
Саме з метою пізнати історію рідного краю, рідної Фастівщини було проведено фастівськими козаками та керівництвом СК «Доброслав» подорож вихідного дня, на яку відправились більше 3х десятків дітей та дорослих з Фастова, Фастівського району (м. Офірна, Фастівець, Борова, Триліси, Дідівщина).
Спочатку на хутір Млинок, де окрім залишків поселення стародавніх первісних людей ХІІ-Х тисячоліття до нашої ери було виявлено і археологічні залишки на цьому ж місці одного з найбільших на Київщині скіфських городищ VI-V століть до нової ери.
Вже значно пізніше, в післякозацьку добу, чоловік на ім’я Дем'ян Цукренко звів тут водяного млина. Так як з ним біля млина на хуторі поселилися кілька його братів, то решта людей назвали цей хутір Дем'янцями. Не забажала нова радянська влада, яка розкуркулювала, знищувала таких справжнійх трударів, як Цукренки, зберігати і народну назву хутора, який став офіційно не Дем'янцями, а Млинком.
Зараз в цьому місці, де невеличка річка Кирша впадає у багатоводну річку Ірпінь, сьогодні дуже красиво і цікаво для дітей. Тому саме тут розбили табір наші мандрівники і почули багато цікавого від нашого шановного діяча культури та знавця історії, директора школи народної майстерності, козака Древецького Анатолія.
Козак, учасник АТО Колесник Олексій провів майстеркласи з стрільби з луків, володінням козацькими шаблями та арапником (батогом). Козак і тренер Фастівського СК «Доброслав», учасник АТО Чернишенко Олег провів фізичний гарт вправами на суші та у воді та спортивними іграми, а також під його гітару майже всю ніч звучали на хуторі біля озера українські пісні…
Гарно відпочивши, пізнавши багато нового з історії цього місця, накупавшись та наспівавшись, мандрівники на наступний день під проводом Древецького А.А. пройшли через ліси, багаті звіриною, до с. Кончаки, де їх підібрав автобусом депутат районної ради Бевза Сергій.
Завдяки йому діти зробили ще автобусну екскурсію по селам Пришивальня, Томашівка, Ярошівка і під розповіді Анатолія Древецького заїхали в село Дорогинка, де відвідали спочатку пам`ятник відомому козацькому повстанському отаманові Фастівщини 1920—1922 років Івану Гайовому (Грисюку).
Після цього відвідали могилу засновника дитячого козацького наметового табору під с. Дорогинка, коваля, справжнього патріота України та козака Ходаківського Олександра. Теплими словами з болем в душі майстра згадали його друзі, депутати районної ради Наталія Фещенко та Валентин Лунейко. Один з керівників СК «Доброслав» та організаторів «Дорогинської січі» Чернишенко Олег згадав з дітьми, більшість з яких вже не раз приймали участь в цьому таборі минулі роки, скільки доброго і світлого приніс пан Олександр всім нам, і діти наперебій стали згадувати, як славний на всю країну коваль дарував їм подарунки, виковані його вправною рукою…
Потім всі відправились на місце таборування «Дорогинської січі». З козацькими піснями в похідному марші зайшли вони в ліс, де проводили не раз незабутні і насичені дні та пісенні вечори в козацькому таборі. І зараз це місце зустріло юних нащадків славного козацького роду гостинно. Їх чекали смачна страва, приготована на вогнищі, ігри та цікаві історії про рідний край Мондзолевського Анатолія…
Дякуємо всім дітям і дорослим за участь, організацію і проведення цього чудового заходу!
Немає коментарів:
Дописати коментар